KEMET C961U392MVWDCA7317
Part No.:
C961U392MVWDCA7317
Datasheet:
AnpuC961U392MVWDCA7317.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 400VAC Y5U RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C961U392MVWDCA7317 on Anpu?
3. Are the C961U392MVWDCA7317 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C961U392MVWDCA7317?
Image C961U392MVWDCA7317
Part Number C961U392MVWDCA7317
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Obsolete
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)