KEMET C961U682MYVDAAWL40
Part No.:
C961U682MYVDAAWL40
Datasheet:
AnpuC961U682MYVDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 400VAC Y5V RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C961U682MYVDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C961U682MYVDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C961U682MYVDAAWL40?
Image C961U682MYVDAAWL40
Part Number C961U682MYVDAAWL40
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)