KEMET C961U682MZVDBAWL20
Part No.:
C961U682MZVDBAWL20
Datasheet:
AnpuC961U682MZVDBAWL20.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 440VAC Y5V RADIAL
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C961U682MZVDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C961U682MZVDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C961U682MZVDBAWL20?
Image C961U682MZVDBAWL20
Part Number C961U682MZVDBAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)