KEMET C967U392MYWDCAWL20
Part No.:
C967U392MYWDCAWL20
Description:
CAP CER 3900PF 400VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C967U392MYWDCAWL20 on Anpu?
3. Are the C967U392MYWDCAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C967U392MYWDCAWL20?
Image C967U392MYWDCAWL20
Part Number C967U392MYWDCAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)