KEMET C967U472MYWDAAWL40
Part No.:
C967U472MYWDAAWL40
Datasheet:
AnpuC967U472MYWDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 400VAC Y5U RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C967U472MYWDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C967U472MYWDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C967U472MYWDAAWL40?
Image C967U472MYWDAAWL40
Part Number C967U472MYWDAAWL40
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)