KEMET C967U472MZWDBAWL20
Part No.:
C967U472MZWDBAWL20
Datasheet:
AnpuC967U472MZWDBAWL20.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
Series:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C967U472MZWDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C967U472MZWDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C967U472MZWDBAWL20?
Image C967U472MZWDBAWL20
Part Number C967U472MZWDBAWL20
Manufacturer KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)