KEMET C967U682MYVDAAWL40
Part No.:
C967U682MYVDAAWL40
Package:
Datasheet:
AnpuC967U682MYVDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 400VAC Y5V RADIAL
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C967U682MYVDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C967U682MYVDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C967U682MYVDAAWL40?
Image C967U682MYVDAAWL40
Part Number C967U682MYVDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)