KEMET C967U682MYVDBAWL45
Part No.:
C967U682MYVDBAWL45
Package:
Datasheet:
AnpuC967U682MYVDBAWL45.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 400VAC Y5V RADIAL
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C967U682MYVDBAWL45 on Anpu?
3. Are the C967U682MYVDBAWL45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C967U682MYVDBAWL45?
Image C967U682MYVDBAWL45
Part Number C967U682MYVDBAWL45
Product Status Obsolete
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)