KEMET C971U472MVWDAAWL35
Part No.:
C971U472MVWDAAWL35
Package:
Datasheet:
AnpuC971U472MVWDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 400VAC Y5U RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.551" Dia (14.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C971U472MVWDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C971U472MVWDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C971U472MVWDAAWL35?
Image C971U472MVWDAAWL35
Part Number C971U472MVWDAAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)