KEMET C981U103MYVDAAWL40
Part No.:
C981U103MYVDAAWL40
Datasheet:
AnpuC981U103MYVDAAWL40.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 400VAC Y5V RAD
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.591" Dia (15.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C981U103MYVDAAWL40 on Anpu?
3. Are the C981U103MYVDAAWL40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C981U103MYVDAAWL40?
Image C981U103MYVDAAWL40
Part Number C981U103MYVDAAWL40
Product Status Obsolete
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)