KEMET F461BB333J630R
Part No.:
F461BB333J630R
Datasheet:
AnpuF461BB333J630R.pdf
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
250V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
1. How to order F461BB333J630R on Anpu?
3. Are the F461BB333J630R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F461BB333J630R?
Image F461BB333J630R
Part Number F461BB333J630R
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage Rating - AC 250V
Voltage Rating - DC 630V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)