KEMET F861AL104M310A
Part No.:
F861AL104M310A
Datasheet:
AnpuF861AL104M310A.pdf
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Features:
1. How to order F861AL104M310A on Anpu?
3. Are the F861AL104M310A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F861AL104M310A?
Image F861AL104M310A
Part Number F861AL104M310A
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 310V
Voltage Rating - DC 630V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)