KEMET F861AP104M310R
Part No.:
F861AP104M310R
Radial
Datasheet:
AnpuF861AP104M310R.pdf
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Features:
1. How to order F861AP104M310R on Anpu?
3. Are the F861AP104M310R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F861AP104M310R?
Image F861AP104M310R
Part Number F861AP104M310R
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 310V
Voltage Rating - DC 630V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)