KEMET F861BB103M310A
Part No.:
F861BB103M310A
Radial
Datasheet:
AnpuF861BB103M310A.pdf
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
1. How to order F861BB103M310A on Anpu?
3. Are the F861BB103M310A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F861BB103M310A?
Image F861BB103M310A
Part Number F861BB103M310A
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 310V
Voltage Rating - DC 630V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)