KEMET F861BB183M310R
Part No.:
F861BB183M310R
Radial
Datasheet:
AnpuF861BB183M310R.pdf
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
1. How to order F861BB183M310R on Anpu?
3. Are the F861BB183M310R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F861BB183M310R?
Image F861BB183M310R
Part Number F861BB183M310R
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 310V
Voltage Rating - DC 630V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)