KEMET F861KM333K310L
Part No.:
F861KM333K310L
Datasheet:
AnpuF861KM333K310L.pdf
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Features:
1. How to order F861KM333K310L on Anpu?
3. Are the F861KM333K310L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F861KM333K310L?
Image F861KM333K310L
Part Number F861KM333K310L
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 310V
Voltage Rating - DC 630V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)