KEMET F871AL222M330A
Part No.:
F871AL222M330A
Datasheet:
AnpuF871AL222M330A.pdf
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Features:
1. How to order F871AL222M330A on Anpu?
3. Are the F871AL222M330A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871AL222M330A?
Image F871AL222M330A
Part Number F871AL222M330A
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)