KEMET F871AO473M330L
Part No.:
F871AO473M330L
Datasheet:
AnpuF871AO473M330L.pdf
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Features:
1. How to order F871AO473M330L on Anpu?
3. Are the F871AO473M330L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871AO473M330L?
Image F871AO473M330L
Part Number F871AO473M330L
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)