KEMET F871AP333M330R
Part No.:
F871AP333M330R
Datasheet:
AnpuF871AP333M330R.pdf
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Features:
1. How to order F871AP333M330R on Anpu?
3. Are the F871AP333M330R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871AP333M330R?
Image F871AP333M330R
Part Number F871AP333M330R
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)