KEMET F871BB103M330Z
Part No.:
F871BB103M330Z
Datasheet:
AnpuF871BB103M330Z.pdf
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
1. How to order F871BB103M330Z on Anpu?
3. Are the F871BB103M330Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871BB103M330Z?
Image F871BB103M330Z
Part Number F871BB103M330Z
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)