KEMET F871BB123K330Z
Part No.:
F871BB123K330Z
Datasheet:
AnpuF871BB123K330Z.pdf
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
1. How to order F871BB123K330Z on Anpu?
3. Are the F871BB123K330Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871BB123K330Z?
Image F871BB123K330Z
Part Number F871BB123K330Z
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.012 µF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)