KEMET F871BB332M330L
Part No.:
F871BB332M330L
Datasheet:
AnpuF871BB332M330L.pdf
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
1. How to order F871BB332M330L on Anpu?
3. Are the F871BB332M330L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871BB332M330L?
Image F871BB332M330L
Part Number F871BB332M330L
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)