KEMET F871BB392K330A
Part No.:
F871BB392K330A
Datasheet:
AnpuF871BB392K330A.pdf
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
1. How to order F871BB392K330A on Anpu?
3. Are the F871BB392K330A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871BB392K330A?
Image F871BB392K330A
Part Number F871BB392K330A
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)