KEMET F871BB472J330L
Part No.:
F871BB472J330L
Description:
4700PF 330V
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
1. How to order F871BB472J330L on Anpu?
3. Are the F871BB472J330L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871BB472J330L?
Image F871BB472J330L
Part Number F871BB472J330L
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±5%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)