KEMET F871BE473K330C
Part No.:
F871BE473K330C
Datasheet:
AnpuF871BE473K330C.pdf
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
1. How to order F871BE473K330C on Anpu?
3. Are the F871BE473K330C price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871BE473K330C?
Image F871BE473K330C
Part Number F871BE473K330C
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)