KEMET F871BE563M330Z
Part No.:
F871BE563M330Z
Datasheet:
AnpuF871BE563M330Z.pdf
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
1. How to order F871BE563M330Z on Anpu?
3. Are the F871BE563M330Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871BE563M330Z?
Image F871BE563M330Z
Part Number F871BE563M330Z
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.056 µF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)