KEMET F871BG683M330C
Part No.:
F871BG683M330C
Datasheet:
AnpuF871BG683M330C.pdf
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
1. How to order F871BG683M330C on Anpu?
3. Are the F871BG683M330C price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871BG683M330C?
Image F871BG683M330C
Part Number F871BG683M330C
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)