KEMET F872BB332M480L
Part No.:
F872BB332M480L
Datasheet:
AnpuF872BB332M480L.pdf
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
480V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
1. How to order F872BB332M480L on Anpu?
3. Are the F872BB332M480L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F872BB332M480L?
Image F872BB332M480L
Part Number F872BB332M480L
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 480V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)