KEMET F881AL182M300A
Part No.:
F881AL182M300A
Datasheet:
AnpuF881AL182M300A.pdf
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Features:
1. How to order F881AL182M300A on Anpu?
3. Are the F881AL182M300A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F881AL182M300A?
Image F881AL182M300A
Part Number F881AL182M300A
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 300V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)