KEMET F881BB392J300A
Part No.:
F881BB392J300A
Datasheet:
AnpuF881BB392J300A.pdf
Description:
3900PF 300V
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Features:
1. How to order F881BB392J300A on Anpu?
3. Are the F881BB392J300A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F881BB392J300A?
Image F881BB392J300A
Part Number F881BB392J300A
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±5%
Voltage Rating - AC 300V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)