KEMET F881KJ392M300L
Part No.:
F881KJ392M300L
Datasheet:
AnpuF881KJ392M300L.pdf
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Features:
1. How to order F881KJ392M300L on Anpu?
3. Are the F881KJ392M300L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F881KJ392M300L?
Image F881KJ392M300L
Part Number F881KJ392M300L
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 300V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)