KEMET MMK10224J100A01L4BULK
Part No.:
MMK10224J100A01L4BULK
Manufacturer:
KEMET
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Description:
CAP FILM RAD
Manufacturer:
KEMET
Package/Case:
Radial
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Dielectric Material:
Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Termination:
PC Pins
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Applications:
General Purpose
Ratings:
Features:
1. How to order MMK10224J100A01L4BULK on Anpu?
3. Are the MMK10224J100A01L4BULK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMK10224J100A01L4BULK?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMK10224J100A01L4BULK
Part Number MMK10224J100A01L4BULK
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±5%
Voltage Rating - AC 63V
Voltage Rating - DC 100V
Dielectric Material Polyester, Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)