KEMET R66PD1330CK10J
Part No.:
R66PD1330CK10J
Datasheet:
AnpuR66PD1330CK10J.pdf
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
220V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.319" (8.10mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Features:
1. How to order R66PD1330CK10J on Anpu?
3. Are the R66PD1330CK10J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R66PD1330CK10J?
Image R66PD1330CK10J
Part Number R66PD1330CK10J
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±5%
Voltage Rating - AC 220V
Voltage Rating - DC 630V
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.319" (8.10mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)