KEMET R76QD0330CK00K
Part No.:
R76QD0330CK00K
Datasheet:
AnpuR76QD0330CK00K.pdf
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
400V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.929 Ohms
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.319" (8.10mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Features:
1. How to order R76QD0330CK00K on Anpu?
3. Are the R76QD0330CK00K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R76QD0330CK00K?
Image R76QD0330CK00K
Part Number R76QD0330CK00K
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 400V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.929 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.319" (8.10mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)