Knowles Syfer 0603J0160103KXR
Part No.:
0603J0160103KXR
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
Anpu0603J0160103KXR.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603
Manufacturer:
Knowles Syfer
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0603J0160103KXR on Anpu?
3. Are the 0603J0160103KXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0603J0160103KXR?
Image 0603J0160103KXR
Part Number 0603J0160103KXR
Manufacturer Knowles Syfer
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)