Knowles Syfer 0603J0250102JFR
Part No.:
0603J0250102JFR
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
Anpu0603J0250102JFR.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer:
Knowles Syfer
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0603J0250102JFR on Anpu?
3. Are the 0603J0250102JFR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0603J0250102JFR?
Image 0603J0250102JFR
Part Number 0603J0250102JFR
Manufacturer Knowles Syfer
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications High Reliability
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)