Knowles Syfer 0603J1000470JCR
Part No.:
0603J1000470JCR
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
Anpu0603J1000470JCR.pdf
Description:
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer:
Knowles Syfer
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0603J1000470JCR on Anpu?
3. Are the 0603J1000470JCR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0603J1000470JCR?
Image 0603J1000470JCR
Part Number 0603J1000470JCR
Manufacturer Knowles Syfer
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)