Knowles Syfer 1111Y5000471GQT
Part No.:
1111Y5000471GQT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Anpu1111Y5000471GQT.pdf
Description:
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1111
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
FlexiCap™
Active
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss, Soft Termination
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.070" (1.78mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1111Y5000471GQT on Anpu?
3. Are the 1111Y5000471GQT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1111Y5000471GQT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1111Y5000471GQT
Part Number 1111Y5000471GQT
Manufacturer Knowles Syfer
Series FlexiCap™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss, Soft Termination
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)