Knowles Syfer 1206J1K04P70BCR
Part No.:
1206J1K04P70BCR
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
Anpu1206J1K04P70BCR.pdf
Description:
CAP CER 4.7PF 1KV C0G/NP0 1206
Manufacturer:
Knowles Syfer
Capacitance:
4.7 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.063" (1.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1206J1K04P70BCR on Anpu?
3. Are the 1206J1K04P70BCR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206J1K04P70BCR?
Image 1206J1K04P70BCR
Part Number 1206J1K04P70BCR
Manufacturer Knowles Syfer
Product Status Active
Capacitance 4.7 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)