Knowles Syfer 1210J1K00103KXR
Part No.:
1210J1K00103KXR
Datasheet:
Anpu1210J1K00103KXR.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210J1K00103KXR on Anpu?
3. Are the 1210J1K00103KXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J1K00103KXR?
Image 1210J1K00103KXR
Part Number 1210J1K00103KXR
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)