Knowles Syfer 1210J1K04P70CCT
Part No.:
1210J1K04P70CCT
Datasheet:
Anpu1210J1K04P70CCT.pdf
Description:
CAP CER 4.7PF 1KV C0G/NP0 1210
Capacitance:
4.7 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210J1K04P70CCT on Anpu?
3. Are the 1210J1K04P70CCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J1K04P70CCT?
Image 1210J1K04P70CCT
Part Number 1210J1K04P70CCT
Product Status Active
Capacitance 4.7 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)