Knowles Syfer 1210J1K20392JXR
Part No.:
1210J1K20392JXR
Datasheet:
Anpu1210J1K20392JXR.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 1.2KV X7R 1210
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1200V (1.2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210J1K20392JXR on Anpu?
3. Are the 1210J1K20392JXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J1K20392JXR?
Image 1210J1K20392JXR
Part Number 1210J1K20392JXR
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1200V (1.2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)