Knowles Syfer 1210J1K50680JCR
Part No.:
1210J1K50680JCR
Datasheet:
Anpu1210J1K50680JCR.pdf
Description:
CAP CER 68PF 1.5KV C0G/NP0 1210
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210J1K50680JCR on Anpu?
3. Are the 1210J1K50680JCR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J1K50680JCR?
Image 1210J1K50680JCR
Part Number 1210J1K50680JCR
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)