Knowles Syfer 1210J2000224JDR
Part No.:
1210J2000224JDR
Datasheet:
Anpu1210J2000224JDR.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1210
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210J2000224JDR on Anpu?
3. Are the 1210J2000224JDR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J2000224JDR?
Image 1210J2000224JDR
Part Number 1210J2000224JDR
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications High Reliability
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)