Knowles Syfer 1210J2000473JXR
Part No.:
1210J2000473JXR
Datasheet:
Anpu1210J2000473JXR.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210J2000473JXR on Anpu?
3. Are the 1210J2000473JXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J2000473JXR?
Image 1210J2000473JXR
Part Number 1210J2000473JXR
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)