Knowles Syfer 1210J2500391FFR
Part No.:
1210J2500391FFR
Datasheet:
Anpu1210J2500391FFR.pdf
Description:
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 1210
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210J2500391FFR on Anpu?
3. Are the 1210J2500391FFR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J2500391FFR?
Image 1210J2500391FFR
Part Number 1210J2500391FFR
Product Status Active
Capacitance 390 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications High Reliability
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)