Knowles Syfer 1210J2K00472KXR
Part No.:
1210J2K00472KXR
Datasheet:
Anpu1210J2K00472KXR.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1210
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210J2K00472KXR on Anpu?
3. Are the 1210J2K00472KXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J2K00472KXR?
Image 1210J2K00472KXR
Part Number 1210J2K00472KXR
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)