Knowles Syfer 1210J5000120JFT
Part No.:
1210J5000120JFT
Datasheet:
Anpu1210J5000120JFT.pdf
Description:
CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 1210
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210J5000120JFT on Anpu?
3. Are the 1210J5000120JFT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J5000120JFT?
Image 1210J5000120JFT
Part Number 1210J5000120JFT
Product Status Active
Capacitance 12 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications High Reliability
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)