Knowles Syfer 1210J5000180KDT
Part No.:
1210J5000180KDT
Datasheet:
Anpu1210J5000180KDT.pdf
Description:
CAP CER 18PF 500V X7R 1210
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210J5000180KDT on Anpu?
3. Are the 1210J5000180KDT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J5000180KDT?
Image 1210J5000180KDT
Part Number 1210J5000180KDT
Product Status Active
Capacitance 18 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications High Reliability
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)