Knowles Syfer 1210Y0500562GFR
Part No.:
1210Y0500562GFR
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
Anpu1210Y0500562GFR.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1210
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
FlexiCap™
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210Y0500562GFR on Anpu?
3. Are the 1210Y0500562GFR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210Y0500562GFR?
Image 1210Y0500562GFR
Part Number 1210Y0500562GFR
Manufacturer Knowles Syfer
Series FlexiCap™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Temperature
Ratings -
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)